Biz Kimiz?

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası

  • Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), 1959 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük İşveren Sendikası olarak temsil ettiği 250’den fazla işveren üyesine ve çalışanlarına, farklı alanlarda pek çok hizmet sunmaktadır. Avrupa, Orta Doğu ve Asya’nın kesiştiği önemli bir coğrafyada faaliyet veren MESS, yapıcı diyalog ve bilgi paylaşımı yoluyla endüstriyel ilişkilerin ilerlemesi için çalışmaktadır. MESS; doğrudan 210 bin, dolaylı olarak ise 1 milyondan fazla kişiyi istihdam eden ekosistemiyle ülke ihracatının yüzde 40’ını gerçekleştirmektedir. MESS çatısı altında, ekonomiye her yıl 60 milyar doların üzerinde katkı sağlayan minimal şirketlerden dünya devlerine kadar bir temsil bulunmaktadır. Otomotiv, beyaz eşya, demir çelik gibi ekonominin öncü sektörlerini bünyesinde barındıran MESS ailesi üyeleri arasında birçok global ve yerli marka bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için tıklayın.

MESS Teknoloji Merkezi (MEXT)

  • MESS, geleneksel sendikacılık faaliyetlerine ek olarak, üyelerinin kısa ve orta vadeli ihtiyaçlarına çözüm getirmektedir. 2019 yılında benimsediği “yeni nesil sendikacılık” anlayışıyla, gelecekte oluşacak ihtiyaçlar için projeler üretmektedir. Sosyal faydayı odağına alarak, değişen dünyanın getirisi olan endüstriyel ve dijital dönüşümü Türk sanayisi ile buluşturmaktadır.
  • MESS bu kapsamda, dünya standartlarında bir teknoloji merkezi olarak kurgulanan, Endüstri 4.0’ın yarattığı dijital dönüşüm sürecinde üyelerini desteklemek amacıyla hayata geçirilen MESS Teknoloji Merkezi MEXT’i kurmuştur. MEXT; Dijital Fabrika, Olgunluk Değerlendirme Merkezi, Ekosistem ve Yetkinlik Geliştirme Merkezi olmak üzere dörtlü bir oluşumdan meydana gelmektedir. Türkiye’nin baştan sona 5G teknolojisi ile desteklenen ilk üretim tesisine sahip olan MEXT, dünyanın en gelişmiş, en kapsamlı dijital dönüşüm ve yetkinlik merkezidir. MESS, 10 bin metrekare üzerine kurulu MEXT çatısı altında, birbirinden değerli iş birlikleriyle geleceğe yön veren projeler hayata geçirmektedir. MEXT’te küresel bilgi birikiminin tüm sektör çalışanlarıyla paylaşılarak eğitimli iş gücünün artırılması ve üretimin geleceğine ışık tutulması hedeflenmektedir. Daha detaylı bilgi için tıklayın.

MEXT BİL-İşim Takımı

  • Biz MESS, MEXT ve MESS Eğitim Vakfı'nda çalışan farklı uzmanlıklara sahip bir ekibiz. Dijital dönüşüm ve yetkinlik geliştirme konularına gönül verdik ve bu alanda yapılmayanı yapmak için bir araya geldik.
  • Çeviklik prensipleri ile çalışan ekibimiz, bu hayalleri gerçekleştirmek için sizlere bu programı tasarladı. En büyük kazancımız ise sizlerin bilişim uzmanları olarak aktif iş gücüne dahil olduğunuzu görmek olacak.